Skip to main content

Kolorowe koktajle ze świeżych warzyw i owoców to doskonałe uzupełnienie codziennych posiłków. Takie napoje to zdrowie i uroda podane na talerzu, a dokładniej mówiąc- w szklance. Może przygotujesz dla znajomych wiosenne koktajl party w zdrowym wydaniu? Każdy pretekst do spotkania w gronie znajomych jest dobry. Wystarczy zaopatrzyć się w owoce, warzywa, ulubione dodatki (świeże zioła, mleko, jogurt) oraz blender. Owoce wyłóż na patery i misy, a mleko czy wodę przelej do karafki. Postaraj się, aby wszystkie składniki prezentowały się apetycznie i zachęcająco. Nie zapomnij też o szklankach i kubkach. Możesz przygotować ulubiony koktajl i poczęstować nim gości,
a następnie zachęcić wszystkich uczestników spotkania do tego, aby wspólnie stworzyli napoje na bazie dostępnych składników. Owoce zawierają dużo witaminy C, a ta przyczynia się do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia, w naszych organizmach.
Chodzi przecież o to, aby doskonale się bawić przy stole.

top-view-1248953_1920

Koktajl szpinakowo – pomarańczowy

Składniki na dwie porcje:

1 szklanka jogurtu greckiego

3 garście świeżego szpinaku

1 banan

Sok wyciśnięty z jednej pomarańczy

Łyżka miodu (opcjonalnie)

W kielichu blendera umieszczamy szpinak, jogurt naturalny, banana i sok z pomarańczy. Całość miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Na koniec koktajl można lekko osłodzić, dodając łyżkę miodu.

green-422995_1280

Koktajl jagodowy

Składniki na dwie porcje:

2 szklanki mleka

1 szklanka mrożonych jagód

Cukier (opcjonalnie)

Do kielicha blendera wsypujemy jagody z cukrem, dodajemy mleko i całość miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Podajemy w wysokich szklankach.

blueberry-791564_1920

Koktajl z mango i banana

Składniki na dwie porcje:

1 szklanka jogurtu naturalnego

2 banany

1 dojrzałe mango

W kielichu blendera umieszczamy jogurt, obrane ze skórki mango i banany. Całość miksujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Przelewamy do wysokich szklanek i dekorujemy listkami mięty.

mango-626776_1280

koktajle
Szklanki La Rochere Lyonnais 6 szt. 120zł/ Dzbanek szklany 34 zł/ Karafka La Rochere Kai Richter 59 zł/
Kieliszki La Rochere Torsade 6 szt. 129 zł/ Dzbanek szklany 51 zł/ Kubek z ornamentem 15 zł