Skip to main content

Szykowne obrusy i serwety są wyjątkową oraz ponadczasową dekoracją stołu podczas dużych i wystawnych przyjęć, jak również kameralnych spotkań w gronie najbliższych. Szczególnie pięknie prezentują się te wykonane z naturalnych materiałów. Dodają szyku
i elegancji oraz sprawiają, że aranżacja stołu prezentuje się bardzo wytwornie. Warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację, aby służyły nam jak najdłużej.

OBRUSY I SERWETKI LNIANE

dowry-580860_1920

Serwetki i bieżniki z naturalnego lnu są niezwykle eleganckim dopełnieniem stołu. Największą ich zaletą jest fakt, że z każdym praniem wyglądają coraz lepiej. Białe obrusy, jeśli producent nie zaznaczył inaczej, należy prać w temperaturze 60-95 stopni, a kolorowe i te posiadające różne wstawki np. koronki lub hafty w 40. Len należy prasować w wysokiej temperaturze, gdy jest jeszcze wilgotny. Taki zabieg bardzo ułatwi prasowanie i sprawi, że włókna lnu nie ulegną przesuszeniu- w przeciwnym razie tkanina stanie się delikatna i krucha.
Obrusy lniane można krochmalić.

OBRUSY I SERWETKI BAWEŁNIANE

cotton-269473_1920

Białe obrusy wykonane z bawełny są klasycznym uzupełnieniem aranżacji stołu. Dzięki nim stół nabiera charakteru
i szyku. Bawełna jest trudnym materiałem, ale jeśli odpowiednio się o nią zadba będzie pięknie się prezentować przez wiele lat. Białe obrusy, jeśli producent nie podał innej instrukcji, należy prać w temperaturze 60- 95 stopni, a kolorowe i te posiadające nadruki w 40 stopniach. Bawełniane obrusy i serwetki zaleca się wykrochmalić oraz prasować za pomocą pary lub przez wilgotną ściereczkę. Dzięki temu będą bardzo elegancko prezentować się na stole.

OBRUSY I SERWETY SZYDEŁKOWE

doily-324774_1920

Starannie wykonane metodą szydełkową obrusy i serwetki wzbogacają aranżację stołu. Nadają jej niepowtarzalnego uroku i elegancji. Każda taka serweta czy obrus ma w sobie coś unikalnego. Ze względu na to, że wyroby szydełkowe są bardzo delikatne, należy prać je ręcznie
w temperaturze 30 stopni lub w pralce korzystając z programu do tego typu tkanin. Zaleca się stosować łagodne środki piorące. Dodatkowo należy zrezygnować z wirowania. Przy konserwacji tego typu tkanin zaleca się ich delikatne wykrochmalenie. Po wypraniu obrus najlepiej jest suszyć rozłożony na płaskiej powierzchni. Jego brzegi można delikatnie przypiąć szpilkami do podłoża. Taki sposób suszenia zagwarantuje, że obrus nie straci kształtu. Wyroby szydełkowe należy prasować wyłącznie w niskiej temperaturze.

    obrusy
Obrus z aplikacją 45 zł/ Obrus lniany 140 x 180 cm 169 zł/ Obrus lniany z koronką 140 x 180 cm 169 zł
Serweta z lnu i bawełny 11 zł/ Obrus szydełkowy 130 x 180 cm 129 zł