Skip to main content

Karnawał to czas szampańskiej zabawy i imprez do samego rana. Jeśli organizujemy prywatkę zaserwujmy swoim gościom kolorowe drinki. Podajmy je w oryginalnych szklankach i eleganckich kieliszkach, udekorujmy kawałkami owoców i dodajmy kolorowe słomki, aby całość prezentowała się niecodziennie. Poniżej znajduje się kilka przepisów na najpopularniejsze koktajle alkoholowe, z których każdy wybierze coś dla siebie.

mask-875534_1920

GIN Z TONIKIEM

Gin jest bezbarwną wódką, przy jej produkcji wykorzystuje się owoce jałowca, ma dość cierpki smak przez co najlepiej jest łączyć ją z innymi napojami np. lemoniadą, sokami lub alkoholami.
Poniżej przepis na najpopularniejszy drink z wykorzystaniem ginu.

1oo ml ginu

cząstka cytryny lub listki mięty do dekoracji

kilka kostek lodu

tonik do uzupełnienia

Do niskiej szklanki wrzucamy lód, następnie wlewamy gin. Całość uzupełniamy tonikiem i dekorujemy plasterkiem cytryny lub listkami mięty.

gin-and-tonic-507439_1280

MARGARITA

Margarita to meksykański drink na bazie tequili z dodatkiem likieru triple sec. Tequila jest wódką produkowaną ze specjalnej odmiany agawy, natomiast likiery typu triple sec to słodkie likiery pomarańczowe o zawartości alkoholu 40%. Margaritę podaje się w kieliszku, którego brzeg obtacza się w soku z cytryny, a następnie w soli.

40 ml tequili

20 ml likieru typu triple sec

sok z limonki do obtoczenia kieliszka

sól

kilka kostek lodu

cząstka limonki do dekoracji

Krawędź kieliszka koktajlowego maczamy w soku z limonki, a następnie obtaczamy w soli- w ten sposób powstaje tzw. crust. Następnie do shakera wrzucamy lód, wlewamy tequile i likier, całość wstrząsamy. Przelewamy do wcześniej przygotowanego kieliszka i dekorujemy cząstką limonki.

margarita-415360_1920

MOJITO

Mojito (wym. Mohito) jest to koktajl alkoholowy na bazie białego rumu z dodatkiem mięty, limonki, cukru trzcinowego i wody gazowanej. Drink ten pochodzi z Kuby, dokładniej z jednego z barów w Hawanie. Mojito ma orzeźwiający słodko- kwaśny smak.

40 ml białego rumu

2 łyżeczki cukru trzcinowego

kilka listków świeżej mięty

kilka cząstek limonki

kilka kostek lodu

woda gazowana

W wysokiej szklance umieszczamy miętę, limonkę, cukier, a następnie całość rozcieramy łyżką lub muddlerem. Kolejno wsypujemy lód
i wlewamy rum. Wszystko mieszamy. Następnie uzupełniamy drink wodą gazowaną, na koniec dekorujemy cząstką limonki i listkami mięty.

caipirinha-599513_1920

mojito-814042_1920

MADRAS

Madras to słodko-cytrusowy drink pochodzący z Indii. Ten orzeźwiający koktajl powstaje na bazie wódki z dodatkiem soku pomarańczowego i żurawinowego. Jest bardzo prosty w wykonaniu i wyjątkowo smaczny. Drink ten najlepiej serwować w wysokiej szklance.

30 ml wódki

90 ml soku żurawinowego

50 ml soku pomarańczowego

kilka kostek lodu

plaster limonki lub pomarańczy do dekoracji

Do szklanki wrzucamy lód, wlewamy wszystkie składniki i mieszamy. Koktajl dekorujemy plastrem limonki lub pomarańczy.

soda-911561_1920

DRY MARTINI

Drink robiony z ginu i wytrawnego wermutu. Pochodzenie drinka nie jest do końca znane, ale niektóre źródła podają, że jego autorem może być nowojorski barman, a sam koktajl powstał w 1915 roku. Drinka serwuje się w schłodzonym kieliszku koktajlowym.

60 ml ginu

20 ml wytrawnego wermutu

oliwka

sprężynka ze skórki cytryny

Do szklanicy barmańskiej bądź shakera wrzucamy dużo lodu, następnie wlewamy gin i wermut. Całość mieszamy i przelewamy przez sitko do schłodzonego kieliszka. Na koniec dodajemy oliwkę i dekorujemy sprężynką ze skórki cytryny.

martini-924132_1280

CUBA LIBRE

Bardzo prosty drink, w którego skład wchodzi biały rum i cola. Ma on dość ciekawą historię. Cuba libre to po hiszpańsku wolna Kuba. Nazwa drinka pochodzi z czasów wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Amerykanie, jako strona sprzymierzona z Kubą, stworzyli ten drink na cześć walczącej o niepodległość Kuby. Połączono w nim rum, który jest symbolem Kuby z amerykańską colą.

60 ml białego rumu

150 ml coli

kilka kostek lodu

plaster cytryny lub limonki (opcjonalnie)

Do wysokiej szklanki wrzucamy lód, wlewamy rum i uzupełniamy colą. Na koniec dodajemy cząstkę limonki lub cytryny.

drink-872593_1920

Udanej zabawy!

szklanki
Kieliszki do martini 6 szt. 46 złSzklanki long drink 6 szt. 138 zł/ Kieliszki La Rochere 6 szt. 138 zł/
Szklanki La Rochere 6 szt. 126 zł/ Szklanki long drink 6 szt. 120 zł/ Kieliszki La Rochere 6 szt. 126 zł