Skip to main content

Wiosna coraz bliżej. Warto umilić sobie oczekiwanie na tą porę roku wprowadzając świeże rośliny do naszych wnętrz. Dekoracje z kwiatów to wyśmienity sposób na wiosenną atmosferę. Postawmy na rośliny cebulowe, które nierozerwalnie kojarzą się z wiosną. Jeśli chcemy, aby kwiaty prezentowały się niecodziennie możemy wyjąć je z donic i wstawić do szklanych wazonów, mis lub szerokich szklanek. W ten sposób wyeksponujemy cebule, dzięki czemu kompozycja nabierze wiosennego charakteru. Z kolei kwiaty cięte wstawione do dzbanków będą prezentować się oryginalnie, a stół nabierze nieco swojskiego klimatu.

onion-628612_1920

Tulipany to chyba najpopularniejsze rośliny cebulowe. Ze względu na ogromną liczbę odmian i barw, w których występują, kwiaty te sprawdzą się jako wiosenna dekoracja każdego stołu i wnętrza. Tulipany możemy wstawić do wysokiego wazonu lub odpowiednio je skrócić
i umieścić w dekoracyjnej misie.

tulip-1230390_1920

Żonkile są żółtą odmianą narcyza. O tej porze roku możemy je kupić w donicach- wraz z cebulami lub jako kwiaty cięte. Ich kolor ożywi niejedną aranżację i z pewnością nada jej wiosennego charakteru.

flowers-819361_1920

Hiacynty to niezwykle efektowne rośliny cebulowe. Urzekają kolorami i niesamowitym zapachem. To nieodłączny element wiosennych kompozycji. Do niedawna dostępne były tylko jako kwiaty doniczkowe. Obecnie można dostać hiacynty cięte przeznaczone do wazonów.

hyacinth-1158818_1920

Szafirki to kolejne wiosenne kwiaty, którym nie sposób odmówić wdzięku. Urzekają niezwykłym kolorem. W zależności od odmiany szafirki przybierają barwę od ciemnogranatowej, przez łagodne fiolety i błękity po nawet białe. Ze względu na to, że ich kwiaty przypominają maleńkie dzwoneczki szafirki prezentują się niezwykle uroczo. Doskonale wyglądają w ceramicznych donicach i małych koszyczkach.

hyacinth-989282_1920

Bratki to jedne z najpopularniejszych roślin, które zdobią nasze balkony i ogrody. Swoje powodzenie zawdzięczają niskiej cenie
i wielobarwnym, uroczym kwiatom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawitały we wnętrzu jako wiosenna dekoracja stołu. Doskonale prezentują się pojedynczo w małych doniczkach, jak również w dużej grupie, tworząc wielobarwne skupiska.

pansy-1169471_1280

Świeże, wielobarwne kwiaty z pewnością będą doskonałą dekoracją stołu. Wykorzystując tulipany, hiacynty czy żonkile możemy stworzyć wyjątkowe kompozycje, które nadadzą całej aranżacji wiosennego charakteru.

wiosna na stole
Wazon 39 zł/ Dzbanek szklany 34 zł/ Wazon 65 zł/ Wazon 74 zł/ Miska 36 zł